scammer online

mohdizzuddin74

salam…bang nk tanya…sy baru kene scam…sy ade bt trasnfer duit beli barang dengan dia kelmarin…selepas buat pembayaran saya screenshot bukti pembayaran tu…pada screenshot tu tertera no.akaun bank saya…hari ni saya tanya brg dh dipos ke belum…dia block saya…adakah scammer tu boleh sedut duit kita kalau dia tahu no akaun dan no telefon?

wsalam…jangan bimbang…scammer tak boleh sedut duit dengan cara tahu nombor akaun dan nombor telefon…kalau macam tu naya la peniaga online tak boleh nak beritahu nombor akaun bank mereka pada client dan juga nombor fon…

Pasal kena scam tu, tuan kena buat report dah tu….lepas buat report pergi ke bank..cuba dapatkan nasihat mereka macam mana nak dapatkan duit semula…kalau beli barang ni lagi cun..boleh pergi ke tuntutan tribunal untuk tuntut duit tersebut….cara nak buat tuntutan tribunal boleh rujuk sini >>> Cara Buat Tuntutan Tribunal

satu lagi bang…saya kene scam dalam facebook…seller ni just ada nama page facebook sahaja…saya ade lihat video untuk tuntutan tribunal…page pertama ialah NAMA PENENTANG kalau x silap…adakah nama tu boleh saya isi nama page facebook seller tu?sebab maklumat detail seller tu saya x ade…hanya ada nama page facebook dan akaun bank…

Yang ni sy kurang pasti tuan…yang saya tahu kena isi nama sebenar…Jika tuan betul-betul serius nak tuntut balik wang tersebut, tuan kena isi secara manual…cara dia pergi ke KPDNHEP bahagian tuntutan tribunal kemudian tanya direct staff sana lagi ok.

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
55
53
Latest member
jocelynripin