Akaun Baru paypal terus kena HOLD

MuhammadHannan7

Assalamualaikum, sy nk tanya kenapa akaun sy kena hold selepas sy terima duit berjumlah 100usd. Duit tu sy masukkan untuk tujuan investment. Sy dah verified semua & ikot instruction dia satu persatu tp slepas sy nk topup kan balance terus kena HOLD . Sy tak tahu mcm mana nk buat kerana ni first time sy buat akaun paypal.

Untuk pengetahuan tuan, akaun yang BARU DIBUKA akan di hold oleh paypal selama 21 hari jika tuan ada terima duit.

Ni adalah sistem keselamatan PayPal untuk akaun yang baru dibuka.

Tapi lepas ni bila akaun PayPal tuan dah lama, PayPal tak hold lagi dah payment tuan.

Ada 5 perkara akaun PayPal akan hold payment.

1. Akaun yang baru dibuka dan terus terima duit.
2. Akaun yang tidak terima duit dalam masa tempoh yang lama
3. Akaun paypal kita pernah ada orang issue refund
4. Terima pattern jumlah duit yang meragukan. Contohnya hari ni terima USD5, tiba-tiba esok terima USD500. Jadi pattern ni meragukan oleh PayPal.
5. Menjual barang berisiko seperti kaca, barang elektronik dan sebagainya.

Semua perkara yang saya nyatakan di atas ni PayPal akan hold duit kita dalam beberapa tempoh masa.

Tuan tak perlu risau.

Setiap duit yang tuan terima dalam Paypal tu adalah duit tuan kecuali yang bayar tu ada mohon refund.

Tunggu pihak paypal lepaskan duit tuan tu barulah boleh guna.

Untuk pengetahuan tuan, akaun yang BARU DIBUKA akan di hold oleh paypal selama 21 hari jika tuan ada terima duit.

Tapi lepas ni bila akaun PayPal tuan dah lama, PayPal tak hold lagi dah payment tuan.

4. Terima pattern jumlah duit yang meragukan. Contohnya hari ni terima USD5, tiba-tiba esok terima USD500. Jadi pattern ni meragukan oleh PayPal.

Semua perkara yang saya nyatakan di atas ni PayPal akan hold duit kita dalam beberapa tempoh masa.

Tuan tak perlu risau.

Setiap duit yang tuan terima dalam Paypal tu adalah duit tuan kecuali yang bayar tu ada mohon refund.

Alhamdulillah, terima kasih kerana berkongsi ilmu. Saya ingt kena scam dah td. Semoga Encik Faiz sekeluarga dimurahkan rezeki dunia akhirat insya Allah amin 🤲🏻👍🏻

Alhamdulillah, terima kasih kerana berkongsi ilmu. Saya ingt kena scam dah td. Semoga Encik Faiz sekeluarga dimurahkan rezeki dunia akhirat insya Allah amin 🤲🏻👍🏻
kalau tuan sudi, cuba screen shot dashboard paypal tuan yang ada jumlah tu dan upload kat sini untuk saya sahkan...xpe, dashboard paypal sini xde yang privacy kecuali tuan xmau tunjuk jumlah... :)

Tuan tak perlu risau.

walaupun dia tulis " PERMANENTLY LIMITING". So dia akan hold kejap jela, jadi sy hanya perlu tunggu 21 harin?

Attachments

333.7 KB · Views: 1
kalau tuan sudi, cuba screen shot dashboard paypal tuan yang ada jumlah tu dan upload kat sini untuk saya sahkan...xpe, dashboard paypal sini xde yang privacy kecuali tuan xmau tunjuk jumlah... :)
duit yg di hold tu belom masuk ke Paypal Balance

Attachments

125.6 KB · Views: 1
walaupun dia tulis " PERMANENTLY LIMITING". So dia akan hold kejap jela, jadi sy hanya perlu tunggu 21 harin?
Aik.

Ni dah kena permanently limiting dah ni.

Bermaksud tuan belum sahkan akaun PayPal tuan link dengan akaun bank ni.

Kalau tuan baru buka petang tadi, tuan verified akaun PayPal macam mana?

Dah linkkan akaun paypal dengan kad debit untuk verified?

Aik.

dah tuan, sy pun tak pasti. Tu sebab sy mintak encik tolong ajarkan. Sy tak pandai

Aik.

saya harap sngt encik dapat bantu sy, sy pun tak reti dah mcm mana nk buat

Kalau nak saya bantu kena login paypal kat laptop/komputer. Jangan guna apps atau login kat tepon.

Lepas dah login Paypal kat laptop, pergi ke link ni >>> https://www.paypal.com/myaccount/profile/

Kemudian tengok ada tak macam gambar di bawah ni.

Ada tak?

View attachment 34
maaf encik, saya hanya ada henfon sahaja. Belom mampu ada laptop/pc . Boleh ke encik bantu sy. Sy bagi Email & password. Nnti sy boleh bagi sumbangan sdikit untuk upah nya .

Ok saya dah semak akaun Paypal tuan. Jadi ada beberapa perkara saya boleh katakan di sini.

1. Sebaiknya tuan guna email dari Gmail. guna email icloud tidak digalakkan.
2. Duit tuan boleh ambil pada 28 Jun 2023

paypal on hold.png

3. Lepas ni tuan tak boleh lagi terima duit atau buat pembayaran guna akaun ni. Ni mesej dari PayPal untuk status akaun tuan.

Anda tidak boleh menggunakan PayPal lagi

Di PayPal, kami menghargai komuniti yang selamat untuk pelanggan kami menjalankan perniagaan. Kami mendapati aktiviti dalam akaun anda tidak konsisten dengan Perjanjian Pengguna kami dan kami tidak lagi menawarkan perkhidmatan PayPal kepada anda.

Berdasarkan keputusan ini, jika berkenaan, anda tidak lagi layak untuk Perlindungan Penjual PayPal mengikut Perjanjian Pengguna kami. Ini akan digunakan untuk semua kes sedia ada dan akan datang yang anda terima.

Sebarang maklumat bank atau kad kredit yang dipautkan ke akaun PayPal anda tidak boleh dialih keluar dan tidak boleh digunakan untuk membuat akaun baharu. Anda masih boleh log masuk dan melihat maklumat akaun anda tetapi anda tidak boleh menghantar atau menerima wang. Sebarang wang dalam baki anda akan ditahan selama 180 hari, selepas itu kami akan menghantar e-mel kepada anda dengan arahan tentang pemindahan wang anda.

Itu saja saya boleh komen.

Akaun tuan ni dah tak boleh nak buat apa.

Paypal dah sekat pengunaan tuan dengan akaun PayPal yang ni.

Saya tak pasti apa kesalahan tuan buat dengan akaun Paypal ni.

Ok saya dah semak akaun Paypal tuan. Jadi ada beberapa perkara saya boleh katakan di sini.

1. Sebaiknya tuan guna email dari Gmail. guna email icloud tidak digalakkan.
2. Duit tuan boleh ambil pada 28 Jun 2023

View attachment 35

3. Lepas ni tuan tak boleh lagi terima duit atau buat pembayaran guna akaun ni. Ni mesej dari PayPal untuk status akaun tuan.

Itu saja saya boleh komen.

Akaun tuan ni dah tak boleh nak buat apa.

Paypal dah sekat pengunaan tuan dengan akaun PayPal yang ni.

Saya tak pasti apa kesalahan tuan buat dengan akaun Paypal ni.
So mcm mana nak dapat duit nya balik ? kena tunggu lama ke encik ?

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
55
53
Latest member
jocelynripin